Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

Kenya Havayolları

Kenya’nın resmi havayolu şirketidir.

Kenya Havayolları 1977’de kurulmuştur. Merkezi Nairobi’nin Embakasi şehrindedir. Joryo Kenyatta Uluslararası Havalimanında uçuşlarını organize etmektedir.

Kenya Havayolları 1995 yılının nisan ayına kadar Kenya Devleti’ne ait iken bu tarihte halka açılmış ve özel şirket durumuna gelmiştir. Kenya Devleti %48,9 payla halen şirket hissedarıdır.

Kenya Havayolları filosunda 40’ın üzerinde uçak bulunmaktadır. Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da uluslararası uçuşlar düzenlemektedir. Paris, Frankfurt, Atina, İstanbul ve Hong Kong gibi popüler şehirlere sefer düzenlemektedir.

Kenya Havayolları 1977’den beri AFRAA (African Airlines Association) üyesidir. 2010 yılında SkyTeam üyesi olmuştur.

Kenya Hava Yolları’nın 23 hava yoluyla codeshare (uçuş paylaşımı) anlaşması bulunmaktadır. Bu hava yolları arasında Comair, EgyptAir, Air France, Hong Kong Airlines ve KLM gibi uluslararası havayolu şirketleri bulunmaktadır.

Kenya Havayolları uçak bileti satın almak ve uçak bileti rezervasyonu yapmak için 444 16 64 telefondan müşteri temsilcimizi ücretsiz arayabilirsiniz.

BiletAli’den uçak bileti modülü ile online olarak yurtiçi ve yurtdışı seferler için Kenya Havayolları uçak biletlerinizi satın alabilir, rezervasyon yaptırabilir, uçuş tarifesini inceleyebilir, kalkış-varış bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Kenya Uçak Bileti Ara