Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

Açık Bilet Nedir? Açık Bilet Nasıl Alınır? Açık Bilet Nasıl Kullanılır?

Açık bilet kavramı, ulaşım sektöründe kullanılır. Tren, otobüs veya uçak bileti rezervasyonlarında gelecekteki seyahat planları için avantajlı bilet fiyatlarından yararlan için açığa bilet alma işlemi yapılabilmektedir.

Genel itibariyle biletler açık bilet olarak kesilemez. Önce belirli bir tarihe kesilip değişiklik kuralları içerisinde açık hale getirilmektedir. Açık bilet kullanılmak istendiğinde seyahat tarihinin önceden ilgili firma tarafından onaylanması gerekir.

Açık Uçak Bileti Nedir?

Önceden satın alınan, fakat kullanım tarihi serbest bırakılmış bilet, açık uçak bileti olarak ifade edilir.

Önceden alınmış bilet, plan değişikliği nedeni ile açığa alınabilir. Hava şartları veya başka sebeplerden dolayı uçak biletinin iptal edilmesi veya iptal olması halinde uçak bileti istenilen tarihe yinelenebileceği gibi açığa da alınabilmektedir.

Uçak Bileti Açığa Nasıl Alınır?

Satın alınan uçak biletini kolaylıkla ve basit bir şekilde açığa alınabilir. Bunun için ilgili firmaların aranması ve ilgili firma tarafından açığa alınmanın onaylanması gerekir.

Açık Bilet Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Açığa alınan uçak bileti ilgili firmaların aranması ve ilgili firma tarafından onaylanması suretiyle istenilen tarihte kullanılabilir. Açığa alınan bir uçak biletinin 1 yıl içerisinde kullanılması gerektiğini hatırlatalım.