Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

Cep Telefonu Uçakta Neden Kapatılıyor?

Hayatımızın her alanında cep telefonlarını elimizden düşüremez olduk. İş ve özel hayatımızda birçok kolaylığı beraberinde getiren cep telefonları; cep bilgisayarı olma yolunda hızla geliştiriliyor ve yol alıyor.

Ancak uçaklardaki yüksek teknolojiye rağmen birçok havayolu şirketi uçaklarda cep telefonu kullanımına izin vermiyor. Daha doğrusu izin veremiyor.

Sebebi cep telafonlarının özelliklerinde gizli. Bu küçük cep bilgisayarları uçak havalandıkça baz istasyonlarından uzaklaştığı için çekebilmek için otomatik olarak sinyal gücünü arttırıyor. Haliyle bu durum ileri teknolojiye de sahip olsa uçağın elektronik cihazlarına zarar veriyor.

Bu sebeple yanından ayıramadığımız cep arkadaşları kullanılamıyor. Bu yüzden de  kalkıştan önce mutlaka “Cep telefonlarınızı kapatın yada uçak moduna getirin” ikazı mutlaka yapılıyor.

Cep telefonunuzu kapatın veya uçak moduna getirin

Uçaklarda özellikle uzun mesafeli uçuşlarda zaman geçirebileceğiniz birçok seçenek bulunabiliyor. Kısa mesafeli uçuşlar için de cep telefonunu yerine en iyi seçenek kitap okumak.

Keyifli seyahatler dileriz.

Güvenli Uçak Bileti Ara