Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

En Ucuz Yurtiçi Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

BiletAli, uçak bileti arama modülünden gitmek istediğiniz yeri havaalanı, havayolu şirketi, zaman dilimi (gece, sabah, öğle, akşam) ve daha birçok kritere göre sıralayarak size en uygun yurtiçi uçak biletini, en ucuza biletleyerek seyahat edebilirsiniz.

Yıl İçinde En Ucuz Bilet Ocak Ayında

Yaptığımız analizlere ve geçmişteki verilere göre yıl içinde uçak biletlerinin en ucuz olduğu dönem Ocak ayı.

Ocak ayında diğer normal aylardaki uçuşlara kıyasla % 25’e kadar daha ucuz fiyatlarla en ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Ocak ayını kaçırdıysanız, üzülmeyin!

Yılın Ocak ayından sonra da daha ucuz fiyatlardan uçak bileti alabilirsiniz. Çünkü ocak ayından sonra yıl içinde en uygun uçak bileti fiyatları Şubat ve Ağustos aylarında satılıyor.

Gün İçinde En Ucuz Uçak Bileti Fiyatı Ne Zaman?

BilatAli olarak saat 19:00 ila 22:00 saatleri arasında uçak bileti satın almanızı pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu saatlerde; uçak bileti fiyatları gün içindeki fiyatlara göre daha yüksek oluyor.

Bunun yerine en uygun uçak bileti fiyatı için sabah saatlerini denemenizde fayda var… Sabah 04:00-5:30 saatleri arasında en ucuz uçak bileti bulabilir ve size en uygu biletiniz alabilirsiniz.

Bu arada Pazar günleri tüm dönüş tarifelerinin nispeten da pahalı olduğunu da söyleyelim. Bu nedenle ucuz uçak bileti için dönüş biletinizi mutlaka önceden almanız sizin yararınıza.

Tabii, eğer uçak ful dolmamışsa kalkış saatinden 2 saat önce dip fiyattan en ucuz uçak biletinizi almanın mümkün olduğunu da aktaralım. Ancak bunun bir garantisinin olmadığını ve genel itibariyle son 1 saat uçuşun bilete kapatıldığını da ayrıca belirtelim.

Uçak Biletinizi Önceden Alın

En ucuz yurtiçi uçak bileti alabilmeniz için yurtiçi uçuş tarihinden 20 ila 25 gün önce satın almanızı öneriyoruz. Daha ucuza uçacağınız kesin.

En Ucuz Uçak Bileti Ara