Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

İstanbul Uçak Bileti

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da odak noktası İstanbul, tam bir kültür ve tarih şehri. Bu büyük şehri gezmek; hem İstanbul’da yaşayanlar hem şehir dışından hem yabancı ülkelerden gelecek olanlar için tam bir seyir zevki türünden.

Dünyanın en kalabalık on şehri arasında bulunan bu tarihi şehir, Tirkiye’nin de en kalabalık şehri. Tarihi ve inanılmaz kültürel yapısının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin ticaret ve sanayi başkenti. Türkiye’nin özellikle sanayiciliğinin kalbi burada atıyor. İhracatta da birinciliği açık ara ile hiç kimseye kaptırmıyor.

İster kültürel, ister arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek, ister tarihi, ister iş seyahati için genlerinde başkentlik olan mucizevi şehir İstanbul’a gelmek için BiletAli’den en uygun bileti araştırabilir ve en ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

İstanbul Gezi Rehberi

İstanbul’u gezmek birkaç günle bitirmek mümkün değil. Eğer çok zamanınız yoksa İstanbul gezinizi birkaç gezi planlamasıyla ile tamamlayabilirsiniz. Ama ne yaparsanız yapın; her gezinizin sonunda seyahatinizi mutlaka boğaz vapur turuyla taçlandırın, deriz…

Hepsini sayamasak da işte İstanbul’da gezilmesi gereken yerler:

Ayasofya Camii

Bizans, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti dönemleri olmak üzere üç döneme; bir çok çağa eşlik ve şahitlik eden bu tarihi yapı her dönemden mistik bir hava taşıyor. Taşımakla kalmıyor, siz de bu havayı iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. İnşa edildiği dönemden 1453’e kadar patrik katedrali olan Ayasofya 1453 yılında İstanbul’un fethedilmesi ile cami olarak hizmet vermeye başlamıştır. Cumhuriyetin kuruluşundan 12 yıl sonra 1935’te müzeye dönüştürülmüş yine Cumhuriyet döneminde 2020 yılının Temmuz ayında tekrar camii olarak ibadete açılmıştır.

Farklı kültürlerin ahenk içindeki birlikteliğinin yanı sıra mimari olarak da tam bir başyapıt: hem Bizans’tan hem Osmanlı’dan etkiler ve esintiler taşır. Bu tarihi Camiye gelmişken müze tarafını gezmeyi sakın unutmayın, yoksa çok şey kaçırırsınız.

Sultan Ahmet Cami ve Sultan Ahmet Meydanı