Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

Aydın Uçak Bileti

Tarih, kültür ve doğa…

Turizm, tatil ve seyahat aktivitelerinin en yoğun olduğu şehirlerimizden olan Aydın eşsiz anılar ve anlar yaşayabileceğiniz yönleriyle misafirlerini bekliyor.

Turizm açısından ve deniz sınır kapısı olması Aydın’ı, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri haline getirmiştir. Kuşadası ve Didim gibi turizm merkezlerini de sınırları içinde bulunduran Aydın yıllık tatiliniz kadar günübirlik seyahatler de gerçekleştirebileceğiniz bir yer.

Huzur diyarı Aydın’a girmek için BiletAli’nin sunmuş olduğu uçak bileti arama panelinden en ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Aydın Gezi Rehberi

Tralleis Antik Kenti 

Şehrin kuzeyinde 1 km. uzaklıkta bulunan antik kent, Kestane dağlarının hemen güneytaraflarına düşmektedir. Antik kenti gezerken dağ yamacında bulunan ve antik kente de ev sahipliği yapan platonun da tertemiz havasını teneffüs edeceksiniz. Kent, Argoslular ve Tralleis’liler tarafından kurulmuştur.

Milet Antik Kenti

İonya’nın en önemli yerleşim merkezi Miletos şehir sınırlarında bulunmaktadır. Milet Antik Kenti'ndeki antik tiyatro gerçekten görülmeye değer.

Didyma Antik Kenti

Didim şehir merkezinde yer almaktadır. Sütunlardan oluşan Apollon Tapınağı ve Medusa Başı heykeli Antik şehrin öne çıkan yapıtları

Güvercinada Kalesi

Kuşadası’nda yer almaktadır. Barbaros Hayrettin Paşa tarafından yaptırılmıştır. Osmanlı zamanında Mora İsyanı sırasında gelebilecek saldırıları önlemek için inşa edilmiştir. Adayı çepeçevre saran surları 3 metre yüksekliğindedir.

Aydın’ın gezilecek yerleri saymakla bitmez. Daha neler var, neler…

İşte Aydın’ın gezilecek diğer yerleri:

Aydın Arkeoloji Müzesi

Karacasu Etnografya Müzesi

Tales Matematik Müzesi

Yörük Ali Efe Müzesi

Milet Müzesi

Afrodisias Müzesi

Necati Korkmaz Mikro Minyatür Müzesi

Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Tarihi Müzesi

F. Özel Arabul Kültür Merkezi ve Kent Müzesi

Nazilli Etnografya Müzesi