Uygun Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri
Tek Yön Gidiş Dönüş
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi - Dönüş +
Gidiş Tarihi Dönüş Ekle+
Yolcu Detayları
1 Yolcu, Tümü
Yetişkin
- +
Çocuk (2-12 Yaş)
- +
Bebek (0-2 Yaş)
- +
ARA
ANASAYFA Haber

Çocukla Seyahat: Bebekle ve Çocukla Uçak Yolculuğu Bilinmesi Gerekenler

Bebekle ve çocukla uçak yolculuğu yapmadan bilinmesi gereken bazı ayrıntılar var. Bu ayrıntıları bilmeniz uçak yolculuğunuzu çok daha konforlu hale getirecektir. Eğer bebekle uçak yolculuğunuz ilk defa ise yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Uçakla seyahat edeceksiniz ve seyahatinizi çocuğunuzla yapmanız gerekiyor; ancak çocukla seyahat konusunda endişe yaşıyorsunuz. Çocuğunuzun sıkılacağından, birden çığlık atmasından veya ara vermeden ağlamasından korkuyorsunuz.

Aslında hiç endişe etmenize gerek yok. Yazımız sizi rahatlatacaktır.  Örneğin uçak yolculuğunun 4 yaş üzeri çocuklar için tam bir macera ve zevk olduğunu ifade edelim.

Şimdi sıra sizde!...

Bebek veya çocuğunuzla seyahat etmeye karar verdiyseniz size en uygun uçak bileti arama fırsatlarını sunan BiletAli’den gideceğiniz yerin uçak seferlerini listeleyin size en uygun bileti seçin ve ucuz uçak biletinizi alın.

Sonrası mı?... Sonrası kolay…

İşte bebek ve çocukla uçak yolculuğu hakkında bilmeniz gerekenler.

Bebekle veya Çocukla Uçak Yolculuğu Öncesi Yapılması Gerekenler

Bebekle seyahat aynı zaman mutlu serüven. Bebeğinizin veya çocuğunuzun seyahat sırasında mutlu ve uslu durması için en hoşlandığı oyuncağı olan annesi olarak siz yanışındasınız. Ama siz yine de çocuğunuzun hoşlandığı şeyleri bulundurmayı unutmayın.

En sevdiği oyuncağı mesela. Tabi, yeterli miktarda mamasını ve yedek bezini de unutmayın.

Pediatri uzmanlarına göre bebekle uçak seyahati sakıncalı değil. Ama bebeğin altı aylıktan küçük ise bir uzmana danışmanızda fayda var.

Çocuğunuz yine de uçakta siz kaygı verirse şimdiden endişelenmeyin. Çünkü ihtiyacınız olan her anda host ve hostesler tam takım sizin emrinizde.

Tüm endişelerinizden kurtulun ve havalimanına erken gidin. Çocukla yolculuğunuzun sakin başlaması ve sürmesi için bu şart. Havalimanına geç kalarak koşuşturmayla başlayacak bir uçak seyahati… Hem de çocukla. Bunu istemezsiniz, herhalde.

Seyahat Planınıza Çocuğunuzu da Dahil Etmelisiniz

Eğer çocuğunuz küçükse sıkıntı yok; siz nereye o da oraya. Ama küçük gezgin seyahat etmenin farkınd bir yaşta ise onun fikirlerini almalısınız. Ona danışarak yapacağınız her gezi planı seyahatinize keyif katacak.

Gideceğiniz yeri, uğrak yerleri ve yolculuğu, gezeceğiniz yerleri, ilgisini çekebilecek ilginç ayrıntıları anlatmakla başlamalısınız.

Sonranda çocuğunuza ne istediğini ve neler yapmak istediğini sormalısınız seyahatinizi onunla beraber şekillendirerek onu heyecanlandırmalısınız.

Uçak Yolculuğu Sırasında Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler