KRATERDE YÜRÜYÜŞ YAPMAYA NE DERSİNİZ: BROMO YANARDAĞI

Endonezya’ya uçak bileti satın aldıktan sonra ve varışınız gerçekleştikten sonra gitmeniz gereken yerlerin başında Broma Milli parkı geliyor.

Bromo Milli Parkı, 2300 m yüksekliğinde bulunan en görkemli aktif yanardağa sahip olan Doğu Cava’nın Endonezya’nın en çok turist alan bölgelerinden biri.

Bromo dağı, kutsal kabul edilen dağlardan biri.

Kasado Töreni adı altında her sene yanardağ kraterlerine tırmanarak paralar atılıyor ve keçiler kurban ediliyor.

YANARDAĞDA YÜRÜYÜŞ

Endonezya uçak bileti satın aldıktan sonra rotanızı Broma Milli Parkı üzerine çevirmeniz ve Broma milli parkına gitmek için bir bilet almanız gerekiyor.

Bu noktada sizi belirli bir ücret karşılığında bu dağa götürmeyi de teklif eden at sahipleri ya da motosiklet sürücülerini göreceksiniz.

Yanardağa adım adım yaklaşarak yürümek ise en keyifli yolculuklardan biri.

Kratere tırmanmayı kolaylaştırmak için 240 merdiven ile gitmek istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Çıkması ve tırmanışı yorucu, ancak muhteşem bir manzara ile soluklanacak ve tüm yorgunluğunuza da değecek keyifli krater yürüyüşü yapabileceksiniz.

OTEL ve ULAŞIM TÜYOLARI

Bu muhteşem güzellikleri görmek için hemen Endonezya’ya en ucuz uçak bileti seçeneklerini araştırmaya başlayabilirsiniz.

Türkiye’nin ve dünyanın her tarafından uygun ve ucuz uçak fiyatlarıyla rahatlıkla ve keyifle Endonezya’ya ulaşabilirsiniz. Bu konuda kaliteli hizmet sunan güvenli ve ucuz online bilet merkezi BiletAliden keyifle yararlanabilirsiniz.

Otel ve konaklamalarınızda OtelAli keyifli ve uygun otel çeşitleriyle sizlere hizmet sunuyor.

Bu arada Bromo yanardağını gezerken muhteşem manzaralardan fotoğraf çekmeyi unutmayın!..