GENÇ KALMAK İÇİN KEMİK SUYU

Kendinize bir şans verin. Ve kemik suyunu bir deneyin, deriz.

Önceleri daha çok köylerde tüketilen ama şimdilerde yüksek rağbete sahip kemik suyunun faydalarını sizin için kaleme aldık.

Sadece hastalıklara şifa değil birçok hastalığın ortaya çıkmasını engelleyen kemik suyunun faydaları saymakla bitmiyor.

Doktorlara göre hastalık da şifa da bağırsaklarda başlıyor.

ABD başta olmak üzere bazı ülkelerde kemik suyu kafeleri bile hizmet veriyor.

Çim ve diğer organik bitkilerle beslenen hayvanların kemikleri ile kapınıza teslim kemik suyu üretim ve dağıtım şirketleri de geliyor.

Atalarımız etin değerlendirilemeyen üzerinde biraz da et bulunan kemik kısmını kaynamaya başladıktan sonra kısık ateşte uzunca bir süre pişirdikten sonra servis etmişler.

Kısık ateşte uzun süre pişirmek işin püf noktası; çünkü glisin, glutamin, kolajen, prolin gibi çok önemli bileşen ve aminoasitler bu uzun pişirme sürecinden sonra suya karışıyor.

Uzmanlara göre kemik suyu mineralleri vücudun kolayca emebileceği bir forma sahip.

Silikon, kalsiyum, fosfor, magnesyum, sülfür gibi vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri kemik suyunu tüketerek temin edebilirsiniz.

Cildiniz, eklemleriniz, sindirim ve bağışıklık sisteminiz için mucizevi bir etkiye sahip olan kemik suyu, diz ağrısı için de birebir.

BAĞIRSAK ve BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE FAYDALARI

Kemik suyu, bağırsak duvarının sağlamlaştırılmasına birebir etkili.

Birçok kronik hastalığa sebep teşkil eden sızıntılı bağırsak sendromu için doktorlar kemik suyunu öneriyor.

Sızıntılı bağırsak sendromu hastalığında tam sindirilememiş besinler kana karışıyor. Bu durumda bağışıklık sistemi alarma geçiyor ve savaşıyor.

Süreklilik halinde bağışıklık sistemi çöküyor ve vücutta kronik enflamasyon oluşuyor. Ve egzema, tiroit, kronik yorgunluk, kolit gibi pek çok hastalık ortaya çıkabiliyor.

İşte, kemik suyu içerdiği glutamin ve jelatin etkisiyle bağırsak duvarını koruyor, tamir ediyori ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

EKLEM SAĞLIĞINA FAYDALARI

Yaşlılık, sakatlık ve ağır spor durumlarında kemiklerin arasında sürtünmeyi engelleyen kıkırdak dokusu zayıflıyor ve eklem ağrılarına sebep oluyor.

Kemik suyu, içerdiği jelatin, kondroitin ve glukozamin minarelleriyle kemiklerin güçlenmesini sağlıyor ve eklemlerin esnekliğini sağlayarak onarıyor.

CİLT SAĞLIĞINA FAYDALARI

Cildi yaşlanmaya ve kırışıklara karşı koruyan en önemli minareller kolajen ve jelatin.

Kemik suyu içerdiği kolajen ve jelatinin etkisiyle saçları ve tırnakları da güçlendiriyor, cildi gençleştiriyor, yaşlanmaya karşı koruyor ve kırışıklıkları hem engelliyor hem onarıyor.

Ya selülite ne demeli… Kemik suyu selülit sorununda da birebir etkili.