EN UCUZ UÇAK BİLETİNİ NE ZAMAN ALABİLİRSİNİZ

Uçak bileti arama motoru BiletAli olarak en ucuz uçak bileti almanın yollarını sizler için araştırdık.

Geçmişteki tecrübelerimiz ve yaptığımız analizlere göre uçak biletlerinin en ucuz olduğu ay, Ocak ayı.

Hem de diğer normal aylara göre % 25’e varan ucuz fiyatlarla yılın Ocak ayında en ucuz uçak biletinizi alabilirsiniz.

Yılın Ocak ayından sonra en uygun uçak bileti fiyatları Şubat ve Ağustos aylarında satılıyor.

Gün İçinde En Ucuz Uçak Bileti Fiyatı

BilatAli olarak saat 19:00 ila 22:00 saatleri arasında uçak bileti satın almanızı pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu saatlerde; uçak bileti fiyatları gün içindeki fiyatlara göre genel olarak daha yüksek oluyor.

Bunun yerine en uygun uçak bileti fiyatı için sabah saatlerini deneyin… Sabah saat 04:00-5:30 saatleri arasında en ucuz uçak bileti bulma ihtimaliniz çok yüksek.

Bu arada Pazar günleri tüm dönüş tarifelerinin nispeten da pahalı olduğu bilgisini verelim. Bu nedenle ucuz uçak bileti için dönüş biletinizi mutlaka önceden almanızı tavsiye ediyoruz.

Tabii, eğer uçak ful dolmamışsa kalkış saatinden 2 saat önce dip fiyattan en ucuz uçak biletinizi almanın mümkün olduğunu da belirtelim. Ancak bunun bir garantisinin olmadığını ve genel itibariyle son 1 saat uçuşun bilete kapatıldığını da ayrıca ifade edelim.

Önceden En Ucuz Uçak Bileti Alabilirsiniz

Öncelikle yurtiçi ve yurtdışı anlaşmalı olduğu 500’ün üzerindeki havayolu şirketi geniş yelpazesiyle BiletAli’den en uygun uygun uçak bileti sorgulamanız gerekiyor.

En ucuz uçak bileti alabilmeniz için;

1) Yurtiçi uçuş tarihinden 20 ila 25 gün önce,

2) Yurtdışı uçuş tarihinden 11 ila 13 hafta önce

satın almanızı öneriyoruz.

Yıl İçindeki En Ucuz Bilet

BiletAli olarak yaptığımız analiz ve tespitlere göre yıl içindeki en ucuz uçak biletini Ocak ayında yurtiçi uçuşlarda en az 20 gün önce; yurtdışı uçuşlarda ortalama 84 gün önce sabah 04:00-05:30 saatleri arasında satın alabilirsiniz.