UCUZ UÇAK BİLETİ TÜYOLARI

Uçak bileti, otel ve araç kiralama fiyatlarını BiletAli ve OtelAli olarak bünyesinde karşılaştırma imkânı sunan seyahat arama motoru AKORT TURİZM, milyonlarca uçuşu analiz ederek “En Uygun Rezervasyon Zamanını” raporunu sizler için hazırladı.

İşte en ucuz uçak bileti almak için tüyolar…

1) Seyahatseverlerin seyahat planlaması yaparken en ucuz uçak biletinin ne zaman alınacağını bilmeleri, tatil ve seyahat keyfine keyif katar.

Siz siz olun bilet almayı son dakikaya bırakmayın.

Erken rezervasyon yaptırarak ucuz uçak bileti imkanını yakalayın ve önemli oranda tasarruf sağlayın.

Yaklaşık % 45 oranla son ana bırakmada Avrupa’da lider konumdayız. Tabi, bu da seyahat edenlerin % 45’inin daha yüksek fiyata yaklaşık % 25 daha pahalı uçtukları anlamına geliyor.

Yani son ana bırakmayın % 25 daha ucuza uçun.

2) Esnek planlama yapın. Uçak bileti ararken belli bir tarih yerine bir veya birkaç gün öncesini ve sonrasını sorgulayın. Bir gün daha erkene veya sonraya alacağınız bir biletle daha fazla tasarruf yapabilirsiniz. Bu konuda BiletAli farklı seçenek ve olanaklarla avantajlı imkanlar ve fiyatlar sunuyor.

3) “En ucuz uçak bileti” seçeneği için EN UCUZ UÇAK BİLETİNİ NE ZAMAN ALABİLİRSİNİZ başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

4) En ucuz uçuşlar her zaman en ucuz uçak bileti aldığınız anlamına gelmez. Bagaj veya uçak içi ikramın bilet fiyatına dahil olup olmadığını kontrol etmenizi öneriyoruz.

5) Aktarmalı uçuşlarda uçuş saatlerinin birbiriyle uyumlu olup olmadığı tasarrufunuz için önemli. Yoksa bir de otel ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.