Mest Hotel Istanbul Sirkeci

Rüstempasa Mah. Çiçek Pazari Sk. 22


 • Breakfast
 • Business Center
 • Bar
&
Ara


.
.

Located in the centre of Istanbul, Mest Hotel is right in front of the historical Spice Bazaar. Providing service in a building designed as a commercial inn in 1894, the property has opened its doors to service in 2021 after long years of studies to preserve the magical texture of Ancient Inn. You can enjoy the unique bosphorus view and Galata Tower at the terrace restaurant on the roof of Mest Hotel and start the day in a beautiful way with a delicious breakfast against these beautiful views. Designed for the comfort of guests, the high-ceiled rooms offers a refreshing atmosphere. The rooms feature flat screen TV, minibar and laminated parquet flooring. Some rooms also have blacony, tub and sea view. Located 600 m to Grand Bazaar and Suleymaniye Mosque, the property is approximately 1 km away from Basilica Cistern. Hagia Sophia is 13 min. away from Mest Hotel and Topkapi Palace is 1.1 km away. The nearest airport Istanbul International Airpot is located 43 km to the property.Mest Hotel located 100 meters from the Spice Bazaar which is in an historical commercial center built in 1896. All the rooms have high ceilings and a spacious atmosphere.Some rooms have balcony, bathtub and sea view.Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Etstur sorumlu değildir.

Facility

 • Breakfast
 • Business Center
 • Bar
 • Non Smoking
 • Television
 • Laundry Services
 • Restaurant
 • Internet
 • Airport Shuttle
 • Balcony
 • Room service